O nas

Warsztaty w drukarni Enaf

Warsztaty Creative Papers Team w Drukarni Enaf

2017/10/21

9 października Creative Papers Team, we współpracy z Drukarnią Enaf, zorganizował warsztaty poświęcone papierom ozdobnym oraz możliwościom zadruku. Do świata papierów ozdobnych zabraliśmy Klientów z różnych instytucji, agencji reklamowych i grafików-freelancerów. Warsztaty podzielone były na 2 części: teoretyczną i praktyczną.

warsztaty-enaf-7.jpg

Pierwsza część warsztatów poświęcona była papierom ozdobnym z oferty Antalis, dedykowanym głównie do druku HP Indigo. Ewelina Tobiasz z Creative Papers Team, oprócz prezentacji oferty, pokazała uczestnikom materiały referencyjne wykonane, m.in. na papierach barwionych w masie oraz na papierach publikacyjnych, takich jak Olin i Superfine. Następnie Witold Kochlewski z Drukarni Enaf zaprosił wszystkich na halę maszyn, gdzie opowiadał o możliwościach drukarni - o druku offsetowym, wypukłym i cyfrowym, w tym przede wszystkim o HP Indigo.

warsztaty-enaf-5.jpg

Podczas warsztatów nie zabrakło atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zadanie związane z łączeniem kolorów - uczestnicy po otrzymaniu farb offsetowych i przepisu na konkretny kolor pantonu mieli uzyskać kolor jak najbardziej zbliżony do pierwowzoru. Kolejną atrakcją była możliwość stworzenia notesu z papierów ozdobnych z kolekcji Curious, Keaykolour, Rives i Pop'set. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał przekładkę do książki wykonaną z papierów ozdobnych z nadrukiem wypukłym.

warsztaty-enaf-1.jpg

warsztaty-enaf-2.jpg

warsztaty-enaf-3.jpg

warsztaty-enaf-4.jpg

warsztaty-enaf-6.jpg