Technologia ColorLok®

Logo ColorLok

 

Czym jest technologia ColorLok®?

Technologia ColorLok to gwarancja najwyższej jakości druku. Papier oznaczony logiem ColorLok to idealne podłoże do druku cyfrowego.

Technologia ColorLok dotyczy zarówno papieru do urządzeń produkcyjnych, drukarek atramentowych, laserowych, jak i do zwykłych urządzeń biurowych. Papiery oznaczone logiem ColorLok zapewniają doskonałą drukowość niezależnie od używanego urządzenia.

Technologia ColorLok®

Zastosowanie technologii ColorLok pozwala na uzyskanie bardziej nasyconych kolorów, większego kontrastu, głębszej czerni i krótszego czasu wysychania wydruku.

W produkcji papieru z certyfikatem ColorLok wprowadza się specjalny chemiczny dodatek, aby „zatrzymać” pigmenty zawarte w atramencie na powierzchni papieru. Bez użycia tego dodatku, papier działa jak gąbka, wchłaniając czarne i kolorowe pigmenty w głąb struktury papieru.

 

Jak to działa?

Dodatek ColorLok wprowadzany jest do papieru podczas procesu jego produkcji i wykańczania. Pomaga on zatrzymać barwnik blisko powierzchni papieru, a wodzie wsiąknąć w głąb włókien. Dzięki temu powstaje bardzo chłonna i szybkoschnąca powierzchnia papieru.
 

Cząsteczki pigmentu jako barwnik używany jest w wielu tuszach do atramentowych drukarek domowych i biurowych. Pigmenty są połączone z bezbarwną cieczą, nazywaną nośnikiem tuszu, który szybko unieruchamia pigmenty na powierzchni papieru.

Cząsteczki pigmentu - zwykły papier Cząsteczki pigmentu w technologii ColorLok
Gdy tusz styka się z powierzchnią zwykłego papieru, cząsteczki pigmentu wnikają w głąb struktury porowatego arkusza, zmniejszając w konsekwencji gęstość optyczną. Dzięki Technologii ColorLok sam nośnik tuszu przenika w głąb struktury papieru, nie transportując cząsteczek pigmentu, które pozostają na powierzchni arkusza.


 

Zwykły papier
Gdy tusz styka się w powierzchnią zwykłego papieru, rozprzestrzenia się po włóknach, powodując efekt „wtapiania się”.
  Nasycenie kolorów - zwykły papier   Ikona versus   Nasycenie kolorów w technologii ColorLok   Papier z ColorLok
Ze względu na to, że cząsteczki atramentu są oddzielone od nośnika zanim zostaną wchłonięte w głąb papieru, kolory są bogatsze, bardziej nasycone i żywe.
                 
Zwykły papier
Czarny tekst drukuje się jako szary, ponieważ znaczna część atramentu wnika w głąb włókien papieru, co skutkuje mniejszym nasyceniem koloru na powierzchni.
  Czarny tekst wydrukowany na zwykłym papierze   Ikona versus   Czarny tekst wydrukowany na papierze z ColorLok   Papier z ColorLok
Czarny pigment jest usuwany z nośnika tuszu i zostaje skoncentrowany na powierzchni papieru, czego rezultatem jest wydruk z czernią o większej gęstości o ostrzejszych krawędziach.

 

Image Impact

Papier Image Impact z technologią ColorLok

Niepowlekany papier premium o wysokiej bieli zapewnia doskonałe rezultaty  w druku prezentacji, raportów spółek i dokumentów w kolorze. To idealny papier do laserowych i atramentowych drukarek i kopiarek.

więcej