O nas

Zielona Wstążka #DlaPlanety

Antalis partnerem kampanii „Zielona Wstążka #DlaPlanety”

2019/05/27

5 czerwca 2019 r. po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Weźmie w nim udział ponad 100 krajów i miliony ludzi, którzy poszerzą swoją wiedzę na temat wyzwań ekologicznych i zobowiążą się do podejmowania działań, wspierających naszą planetę. Jedną z inicjatyw, zainicjowanych z okazji tego dnia jest kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”, której Antalis jest partnerem. 

Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Środowiska jest #BeatAirPollution, zwracające uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza. Postęp technologiczny dostarczył nam wielu innowacyjnych rozwiązań, ale pociągnął za sobą również negatywne konsekwencje. Jedną z nich jest obniżenie jakości powietrza, co wpływa, m.in. na niekontrolowane zmiany klimatyczne oraz zdrowie i życie ludzi. 

Potrzebujemy zweryfikować swoje nawyki i przyzwyczajenia. Każda wielka zmiana zaczyna się od małych kroków. Możemy podjąć je wszyscy razem, dokonując bardziej świadomych, przemyślanych wyborów konsumenckich. Transport, ogrzewanie, zużycie energii – to tylko niektóre z dziedzin, na które warto zwrócić uwagę.

Podejmij EKOpostanowienie! 
Przypnij zieloną wstążkę i pamiętaj o tym, że Twoje codzienne wybory wpływają na jakość powietrza!


Dowiedz się więcej na temat społecznej odpowiedzialności Antalis oraz poznaj ofertę produktów ekologicznych. Odwiedź naszą stronę!

 

„Zielona Wstążka #DlaPlanety”

Kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety” jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska, we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy.