O nas

About_Us_History_259x194.jpg

Historia koncernu Antalis

Firma Antalis powstała w roku 2000 w wyniku fuzji około 40 międzynarodowych przedsiębiorstw dystrybucyjnych z terenu całego świata.

Antalis jest spółką zależną firmy Sequana. Wizjonerskie podejście firmy Antalis do rynku oraz wykorzystanie posiadanych doświadczeń i atutów biznesowych wszystkich powyższych przedsiębiorstw sprawia, że nasza firma odgrywa wiodącą rolę na europejskim rynku. Dzięki ujednoliceniu systemów produkcji i sprzedaży oraz wspólnej bazie zaopatrzenia i logistyki, firma Antalis oferuje obecnie swoim klientom najszerszą i najbardziej kompletną gamę produktów oraz usług.

 

Tak wyjątkowa pozycja rynkowa stanowi rezultat kilku strategicznych etapów rozwoju,  wdrożonych na przestrzeni ostatnich 2 dziesięcioleci:

 

1991: utworzenie firmy Arjo-Wiggins Appleton w wyniku połączenia francuskiego przedsiębiorstwa Arjomari Prioux oraz angielskiej firmy Wiggins Teape Appleton. Dział handlowy został nazwany Arjowiggins Merchanting i został utworzony w wyniku połączenia 2 działów dystrybucji Arjomari-Prioux i Wiggins Teape Appleton.

2000: firma Arjowiggins Merchanting została przekształcona w Antalis. W każdym kraju, poszczególne marki należące wcześniej do Arjowiggins Merchanting zostały pogrupowane pod wspólną nazwą: Antalis. Dla przykładu, firmy Wiggins Teape w Wielkiej Brytanii, Tomas Redondo w Hiszpanii, Arjomari Diffusion we Francji, Mühlebach w Szwajcarii, Haseldonckx w Belgii i Alpha Papier w Holandii zmieniły nazwę na Antalis.

2007: firma Antalis przejęła przedsiębiorstwo The Map Merchant Group, będące działem odpowiedzialnym za handel papierem w grupie M-real. Dzięki przeprowadzeniu tej transakcji, firma Antalis uzyskała pozycję lidera rynków europejskich zajmując 4 miejsce na rynkach całego świata. Umożliwiło to firmie Antalis zaoferowanie swoich usług nowym klientom, w szczególności w krajach skandynawskich, państwach bałtyckich oraz w Europie Wschodniej.

Ostatnie lata były ukierunkowane na zakupy firm na rynkach o wysokim potencjale w zakresie materiałów opakowaniowych i materiałów do komunikacji wizualnej. Dla packagingu pozyskano Pack 2000 w Niemczech, Ambassador w Wielkiej Brytanii, a ostatnio Abitek w Chile i Branopac w Czechach, natomiast dla sektora Visual Communication niemiecką firmę Marcon.
Te przejęcia ugruntowały pozycję Antalis jako lidera w dystrybucji papierów, materiałów opakowaniowych oraz materiałów do komunikacji wizualnej.

2013: Antalis przejął Xerox Document Supplies Europe w 16 krajach Europy Zachodniej (Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Luxemburg, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Wielka Brytania).

2015: Antalis kupuje od PaperlinX UK trzy niezależne firmy z branży Packaging: 1st Class Packaging, Donington Packaging Supplies oraz Parkside Packaging. Wzmacnia to pozycję firmy jako kluczowego gracza w branży Packaging w Wielkiej Brytanii.

W 2015 roku wzrasta tempo rozwoju Antalis na rynkach związanych z opakowaniami oraz komunikacją wizualną. W związku z tym przejmuje: PaperlinX’s Packaging w Wielkiej Brytanii, pierwsza klasa na rynku opakowań, PaperlinX A / S w Danii, który generuje dwie trzecie sprzedaży w opakowaniach, i jedną trzecią w komunikacji wizualnej; i Cadorit i Boras AB w Szwecji, która działa wyłącznie na rynku komunikacji wizualnej.

Antalis przejmuje również kultową markę Data Copy - Metsä Board. Nabycie tej marki wzmacnia obecność Antalis na rynku biurowym i umożliwia klientom firmy korzystanie z rozszerzonej oferty produktów biurowych najwyższej klasy.

Pod koniec 2016 roku firma Antalis realizowała strategię przejęć celowych na rozwijających się rynkach, związanych z opakowaniami i komunikacją wizualną oraz kontynuowała konsolidację na rynku papieru.

W Peru Antalis przejął firmę TFM Industrial, specjalistycznego dystrybutora produktów opakowaniowych, generującego sprzedaż na poziomie 5 milionów EUR. Przejęcie to wzmocni pozycję Antalis w Ameryce Łacińskiej, gdzie Grupa generuje już sprzedaż na poziomie około 18 milionów Euro (w Chile, Boliwii i Peru).

W Norwegii Antalis nabył firmę Gregersen, dystrybutora materiałów do komunikacji wizualnej i materiałów eksploatacyjnych, co ma się przełożyć na sprzedaż na poziomie około 6 milionów EUR.

Dodatkowo, w ramach konsolidacji rynku papieru, został przejęty dystrybutor papieru Swan Paper w Irlandii, co oznacza sprzedaż na poziomie około 13 milionów EUR. Przejęcie to wzmocni Antalis na pozycji lidera w tym, cieszącym się wysokim wzrostem gospodarczym, kraju, gdzie Grupa generuje już sprzedaż na poziomie 34 milionów Euro.

12 czerwca - Antalis International IPO

>> Więcej informacji na stronie Grupy Antalis: www.antalis.com.

 

Zespół zarządzający Grupy Antalis:

Zespół zarządzajacy Grupy Antalis