Danone

Co mówią klienci

Do wydruku Raport Rocznego firma Danone wykorzystała papier Antalis pochodzący w 100% z recyklingu

Już drugi rok z rzędu, w ramach swoich inicjatyw korporacyjnych, społecznych i środowiskowych, globalna firma branży spożywczej Danone wydrukowała swój coroczny dokument referencyjny na papierze Cocoon Silk firmy Antalis, czołowego europejskiego sprzedawcy papieru. Dokument ma ponad 300 stron i zawiera istotne informacje finansowe, prawne i dotyczące CSR. Dostarczany jest on akcjonariuszom na corocznym ogólnym zgromadzeniu.

- Papier Cocoon Silk jest estetyczny i przyjazny dla środowiska. Zapewnia doskonałą jakość wydruku przy bardzo niewielkim oddziaływaniu na środowisko - potwierdza Dominique Duby, dyrektor ds. MSSF w Danone.


Cocoon - logo

Papier Cocoon Silk pochodzi w całości z recyklingu i charakteryzuje się niezwykle gładką powierzchnią i jasnością. Dominique Duby potwierdza, że oceny są bardzo pozytywne, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezbłędne oddawanie kolorów i doskonałą białość papieru, która ma kluczowe znaczenie, ponieważ dokument jest drukowany metodą duotone. Dzięki tym cechom papier zapewnia dużą elastyczność w wykorzystaniu różnych schematów i grafik, które pozostają bardzo czytelne. Papier Cocoon Silk został pierwszy raz użyty w 2016 roku w dokumencie referencyjnym za 2015, a firma potwierdziła wykorzystanie go również w 2017 dla dokumentu za rok 2016.

Cocoon Silk to papier pochodzący w 100% z recyklingu, który otrzymał 5 gwiazdek w systemie Green Star firmy Antalis, który służy do oceny środowiskowej w oparciu o informacje dotyczące pochodzenia użytych włókien i procesu produkcji. W ramach tego systemu każdemu typowi papieru przyznawane jest od 0 do 5 gwiazdek, w zależności od jego efektywności środowiskowej.

Ponadto, Antalis posiada zespół sześciu konsultantów ds. papieru, których zadaniem jest udzielanie informacji na temat oferty firmy agencjom komunikacyjnym, projektantom, ale także właścicielom marek, niezależnie od tego, czy są to spółki publiczne, czy prywatne. - Zespół Antalis posiada ogromną wiedzę w zakresie papierów graficznych i artystycznych, a w szczególności papierów przyjaznych środowisku. Konsultant Antalis zapewnił nam bezcenną pomoc w wyborze papieru odpowiedniego dla naszych oczekiwań - podkreśla Dominique Duby.