Odpowiedzialny biznes

WWF Sweden

Co mówią klienci

Szwedzki oddział WWF przyznaje nagrodę „Panda Book of the Year” książce „A Wilder Life” wydrukowanej na papierze Cocoon Silk w 100% z recyklingu, którego dystrybutorem jest Antalis

Antalis był kreatywnym partnerem projektu „A Wilder Life” od samego początku. Ta prawdziwa oda do przyrody została wydrukowana na Cocoon Silk, papierze wykonanym w 100% z makulatury, którego dystrybutorem jest Antalis.

Dzięki tak wspaniałej prezentacji piękna Matki Natury książka wygrała nagrodę Panda Book of the Year 2018. Jest to specjalna nagroda co roku przyznawana przez szwedzki oddział WWF (World Wide Fund for nature, Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) dla najlepszych przedstawień natury. Jej celem jest wyróżnienie osób, które w istotny sposób przyczyniły się do ochrony przyrody.

Książka przedstawia niesamowitą różnorodność przyrody europejskiej, ale także konieczność jej odtwarzania.
- Przyroda powróci, jeżeli tylko zostawimy ją w spokoju. Cieszymy się, że nasze przesłanie dociera do większej liczby osób dzięki nagrodzie Panda Book of the Year. Prezentacja wspaniałego naturalnego dziedzictwa Europy wymagała oczywiście użycia papieru wykonanego w 100% z makulatury. Papier Cocoon Silk zainteresował nas ze względu na aspekt ekologiczny, ale także niezwykle gładką powierzchnię, która doskonale podkreśla wyrazistość zdjęć - mówią Magnus Lundgren i Staffan Widstrand, fotografowie „A Wilder Life”.

Mickael Gohier, dyrektor ds. marketingu dla krajów nordyckich, bałtyckich i Rosji, mówi: "Włożyliśmy w ten projekt całą naszą wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu Magnus i Staffan mogli wyrazić swoją wrażliwość ekologiczną, tak dobrze widoczną na kartach „A Wilder Life”. Przyznanie nagrody Panda Book of the Year 2018 jest świadectwem osiągniętej przez nas harmonii pomiędzy wybranym papierem, a treścią na nim wydrukowaną".

Historia została opowiedziana z użyciem bogatych środków wizualnych, z którymi doskonale współgra Cocoon Silk - papier stworzony w trosce o środowisko. Dzięki harmonii pomiędzy treścią a papierem autorzy pozostali wierni swoim ekologicznym ideałom bez szkody dla jakości prezentowanych materiałów.

Promocja papieru z recyklingu - priorytet dla Antalis

Papier Cocoon Silk nie zawiera chloru, został wyprodukowany w 100% z makulatury i posiada certyfikat FSC®. Charakteryzuje się wyjątkową białością, pozwalającą uzyskać doskonałą jakość wydruku. Co więcej, papier Cocoon Silk otrzymał 5 gwiazdek w systemie Green Star firmy Antalis, który służy do oceny środowiskowej w oparciu o informacje dotyczące pochodzenia użytych włókien i procesu produkcji. W ramach tego systemu każdemu typowi papieru przyznawane jest od 0 do 5 gwiazdek, w zależności od jego efektywności środowiskowej.

Nawet dzisiaj powszechne są błędne przekonania na temat przemysłu papierniczego, szczególnie odnośnie jakości i kosztu papieru z recyklingu. Aby obalić ten mit, Antalis i Arjowiggins Graphic (wiodący europejski producent papieru z recyklingu) przeprowadziły specjalne badanie we współpracy z Eco Act, specjalistami w dziedzinie strategii klimatycznych.

Badanie to zostało przeprowadzone z pomocą siedmiu agencji komunikacyjnych w trzech krajach (Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech) i wykazało, że zastosowanie papieru z  recyklingu wiąże się ze wzrostem kosztów o 2-3% w porównaniu z papierem zwykłym, w zależności od danego projektu. W badaniu uwzględniono wszystkie etapy procesowe, od projektowania, przez drukowanie do dostarczenia dokumentu.

Różnica kosztów jest o wiele mniejsza niż wielu osobom się wydaje, a użycie papieru z recyklingu świadczy o prawdziwej dbałości o klienta - pozwala ograniczyć zużycie surowców naturalnych, jak np. włókna drzewne, a także zużycie wody (o 49%) i emisje CO2 (o 55%).

(Źródła: Paperwork i Ecofolio)