Odpowiedzialny biznes

ratp_220x236.jpg

Doświadczenia Klientów

RATP wybiera papier ekologiczny firmy Antalis

Paryż, 11 maja 2016 r. – Jeden z najważniejszych operatorów w sektorze transportowym, który prowadzi swoją działalność w sposób zrównoważony środowiskowo, a jednocześnie piąty największy operator komunikacji publicznej na świecie, firma RATP postanowiła kontynuować swoją obietnicę i dalej prowadzić swoją działalność w sposób zrównoważony dzięki zastosowaniu materiałów papierowych przyjaznych dla środowiska, między innymi do sprawozdań rocznych, raportów finansowych, czy broszur. Cocoon, czyli doskonale biały papier pochodzący w całości (100%) z makulatury, oferowany przez firmę Antalis – wiodącego dostawcę materiałów papierowych w Europie, został wybrany przez RATP do stosowania w publikacjach dzięki ekologicznemu charakterowi papieru Cocoon, jak i doskonałym parametrom drukarskim.

Cocoon

Papier Cocoon jest bardzo przyjemny w dotyku, a także bardzo opłacalny finansowo. Połączenie tych cech oraz przyjaznego dla środowiska charakteru tego papieru, zgodnie z naszą strategią odpowiedzialności społecznej, sprawiło, że oferta papieru z linii Cocoon stała się dla nas doskonałym wyborem – mówi Ariane Ramboer, kierownik do spraw komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności społecznej. – Ponadto jesteśmy pod wrażeniem parametrów roboczych tego papieru, na którym nawet ciemne zdjęcia drukują się doskonale.  Z wewnątrz organizacji dochodzą jedynie pozytywne opinie na temat tego papieru, więc i w naszym dziale do spraw komunikacji jednoznacznie postanowiliśmy używać papieru Cocoon.

Dział komunikacji korporacyjnej RATP drukuje dokumenty, takie jak raporty wewnętrzne i sprawozdania finansowe, gdyż są to materiały o charakterze strategicznym, które często muszą być dostarczane w wersji papierowej do urzędów i osobiście wręczane innym ważnym osobom podczas spotkań i wydarzeń branżowych. Dodatkowo takie publikacje są znacznie czytelniejsze w wydrukowanej formie niż na ekranie urządzenia.  
Papier jest także preferowanym medium w przypadku wewnętrznych broszur pracowniczych, handlowych i serwisowych. – Na potrzeby różnych publikacji potrzebowaliśmy prostego lecz eleganckiego papieru w dobrej cenie hurtowej. Takie kryteria doskonale spełnił papier Cocoon. Jego kolejną zaletą jest fakt, że produkcja odbywa się we Francji. Dzięki „kalkulatorowi ekologicznemu” – narzędziu dostępnemu na stronie internetowej Antalis – RATP może od ręki monitorować ilość zasobów naturalnych, które udało się zaoszczędzić, stosując papier z makulatury.

 – Papier musi być uwzględniony w każdej wszechstronnej polityce dotyczącej odpowiedzialności społecznej firmy – podkreśla Stéphane Courtot, Prezes Antalis France i Dyrektor Zarządzający Antalis Western Europe. – Dzięki wykorzystaniu papieru z makulatury lub wytworzonego z włókien pochodzących z certyfikowanych obszarów, firmy takie jak RATP mogą również być odpowiedzialnymi członkami społeczeństwa, gdyż w ten sposób wspierają rozwój zrównoważonych obszarów leśnych.  

Papier Cocoon pochodzi w 100% z makulatury i został odznaczony pięcioma gwiazdkami Green Star System – klasyfikacji uwzględniającej najważniejsze informacje o pochodzeniu włókien i procesie wytwarzania.  W ramach klasyfikacji przydzielana jest liczba tzw. zielonych gwiazdek od zera do maksymalnie pięciu zgodnie z parametrami ekologicznymi papieru.


Firma Antalis
Antalis jest wiodącym dystrybutorem papieru, opakowań i materiałów komunikacyjnych na terytorium Europy. Będąc numerem dwa na świecie przy obrotach na poziomie 2,625 mld. w roku 2015, grupa Antalis zatrudnia 5,8 tys. osób do obsługi ponad 123 tys. klientów, firm i urządzeń drukujących w 43 krajach, które są obsługiwane przez 107 biur dystrybucyjnych. Każdego dnia na terenie Europy firma realizuje 14 tys. dostaw, a w skali roku dystrybucja sięga 1,7 mln. ton papieru na całym świecie. Antalis jest oddziałem zajmującym się działalnością dystrybucyjną w ramach koncernu Sequana. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.antalis.com lub www.antalis.pl

Firma RATP
Grupa RATP jest piątym największym operatorem transportu publicznego na świecie, który obsługuje wszystkie rodzaje środków transportu: od autobusów, przez metro i pociągi oraz tramwaje. Na terenie Île-de-France RATP obsługuje, utrzymuje, modernizuje i rozwija jedną z najbardziej skoncentrowanych i gęstych sieci transportu multimodalnego. Każdego dnia transportowanych jest ponad 14 mln. ludzi. Firma RATP i jej podmioty wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenia także na pozostałych kontynentach świata. Zjednoczeni pod wspólnym celem służby publicznej, 57,976 pracowników Grupy RATP dąży do tego samego: aby zapewnić pasażerom bezpieczną, szybką i jak najbardziej komfortową podróż. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.ratp.fr.