Propozycje zastosowań - katalogi

Papier na katalogi

Katalogi 

Katalog jest jak sklepowa wystawa, która ma zachęcić klienta do zakupów. Zawiera wiele atrakcyjnych zdjęć i obrazów połączonych z opisem. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego papieru, zarówno na okładkę jak i do środka katalogu.

 • Strategia projektowania katalogu

  Przy wyborze papieru na katalog należy wziąć pod uwagę wiele czynników: do kogo katalog jest skierowany, jaki będzie jego nakład, sposób dystrybucji i zamawiania, jak długo będzie aktualny. Ważne jest też to, jak zostanie zaprojektowany pod kątem zastosowanych technik druku i uszlachetniania, jakie mają być jego wymiary, kształt i ilość stron.

 • Wybór odpowiedniego papieru

  W katalogu znajdzie się wiele obrazów połączonych z tekstem, dlatego tak ważny jest stopień nieprzezroczystości papieru, aby zadruk nie przebijał na drugą stronę. Papiery o niskiej gramaturze, ale wysokim stopniu nieprzezroczystości pomogą obniżyć wagę katalogu do minimum. Jeśli produkujesz duży katalog o dużej objętości, ważne jest aby zachował swój kształt przez długi czas oraz by łatwo było w nim przewrócić kartkę. Kluczem do sukcesu jest kreatywność. Można użyć wielu rodzajów papierów w jednym katalogu, dzięki czemu wyróżnisz te jego części, na których najbardziej Ci zależy (np. ofertę nowych produktów, reklamę, itp.).

  > Rekomendowane produkty:
  Papiery ozdobne: Rives Olin Regular

 • Wybór techniki druku i uszlachetniania

  Pamiętaj, że możesz wziąć pod uwagę wiele technik, które uatrakcyjnią cały projekt np. tłoczenia, tłoczenia folią na gorąco, lakierowanie, wykrawanie i wiele innych.


  > Rekomendowane produkty: Novatech

 • Sposób dostawy

  Jeśli planujesz wysyłkę katalogu pocztą, to jego waga i rozmiar będą miały wpływ na koszty.
  Antalis oferuje produkty opakowaniowe (takie jak folia bąbelkowa, papier pakowy czy taśma samoprzylepna), które gwarantują, że Twoje przesyłki dotrą do celu w doskonałym stanie.

 • Ochrona środowiska

  Antalis oferuje szeroką gamę produktów certyfikowanych i pochodzących z recyklingu. Nasze papiery produkowane są z materiałów pochodzących z odpowiedzialnie zarządzanych lasów, możesz więc być pewien, że papiery których użyjesz pochodzą z monitorowanego łańcucha dostaw - od papierni aż do momentu zadruku. Wiele z oferowanych przez nas marek papierów spełnia wymagania certyfikacji FSC®, dzięki czemu, stosując je pokażesz jak ważna jest dla Ciebie ochrona środowiska naturalnego.

  > Rekomendowane produkty: Cocoon Gloss i SilkRives Recycled - Keaykolour Recycled - Conqueror

 • Budżet 

  Biorąc pod uwagę koszty produkcji oraz to jaki rodzaj katalogu chcesz wyprodukować, możesz zaplanować sposób jego zadruku i wykończenia oraz dopasować produkt odpowiedni do jego treści oraz budżetu jakim dysponujesz.

Olin 

olin_push_145x111.jpg

Pełna gama papierów offsetowych premium zapewniająca doskonałą jakość druku.

 

więcej

Rives 

rives_push_145x111.png

Gama papierów o różnych fakturach, dająca doskonałe rezultaty zadruku. Podkreślą kreatywność Twoich prac.

więcej

Koperty 

envelopes&pockets_145x111.jpg

Szeroki wybór formatów i kolorów do wszelkich zastosowań!


 

więcej

Materiały 
i rozwiązania opakowaniowe

packaging_push_145x111.jpg

Gama specjalistycznych materiałów
i rozwiązań opakowaniowych.