Propozycje zastosowań - reprodukcje fotograficzne

Podłoże na reprodukcje fotograficzne

 

Olbrzymie fotografie pokrywające całe fasady budynków nie są w dzisiejszych czasach niczym zdumiewającym, ale są wciąż zauważane. Funkcjonują nie tylko na olbrzymich, zewnętrznych nośnikach, ale zajmują również miejsce na ścianach czy szybach jako przekaz komercyjny. Z kolei w domowym zaciszu, na przykład na ścianie salonu, możemy umieścić zbiorowy, rodzinny portret z którym wiążą się szczególne wspomnienia z wyjątkowej uroczystości.

ważne 

  •  Wybór techniki druku może być uzależniony w dużej mierze od względów praktycznych, związanych z konserwacją lub eksploatacją pomieszczeń.
  •  Możliwe jest wykonanie tej samej pracy różnymi technikami, na różniących się właściwościami podłożach, uzyskując różne efekty trwałości czy odporności na np. wilgoć czy zabrudzenia przy niewielkiej różnicy w jakości obrazu.
  •  Różnego rodzaju wykończenia powierzchni sprawdzają się w fotografii do wystroju wnętrz: satynowe, matowe, błyszczące, a nawet tekstury różnego rodzaju są tu mile widziane. Gładkie powierzchnie sprzyjają wiernemu oddaniu detali, powierzchnie strukturowane są odważniejszą propozycją, ale robią duże wrażenie. Warto eksperymentować.
  •  W zależności od sposobu montażu różne będą wymagania względem materiału użytego do druku. Papier nie sprawdzi sie w tam, gdzie sprawdzi się tkanina lub tworzywo sztuczne i odwrotnie. Nie warto ograniczać się jedynie do jednego nośnika, ponieważ każda praca jest inna.

coala photo matt

Kolekcja papierów fotograficznych do druku wodnego (barwnik
i pigment). Gwarancja doskonałej jakości wydruków o wysokiej rozdzielczości.

więcej

coala photo gloss

Jednostronnie powlekane papiery fotograficzne o błyszczącym wykończeniu powierzchni – najwyższa jakość wydruków (plotery wodne barwnikowe oraz pigmentowe).

więcej

coala Photo Satin

Papiery fotograficzne o szlachetnym, satynowym wykończeniu powierzchni, dające znakomitej jakości wydruki. Możliwy druk prac w wysokiej rozdzielczości na ploterach wodnych barwnikowych oraz pigmentowych.

więcej

coala Matt Coated

Kolekcja najwyższej jakości białych papierów powlekanych do druku wodnego.

więcej