Propozycje zastosowań - grafiki okienne

Materiał do produkcji grafik okiennych

 

Prace okienne są nie tylko dopełniającym całość dekoracji budynku elementem grafiki. Sprawdzają się doskonale jako samodzielne, wielkoformatowe reklamy dobrze też służą do celów praktycznych, np. dyskretnego ukrycia przestrzeni za szybą przed niechcianymi spojrzeniami lub jako pełnokrwiste prace artystyczne, np. imitacje witraży.

ważne 

  •  Dekoracje okienne mogą być wykonywane różnymi technikami: od wyklejania z folii kolorowych przez drukowanie na foliach perforowanych, przeźroczystych lub kryjących po rozpięcie tkanin lub opuszczenie dekoracyjnych rolet. Wszystko zależy od efektu estetycznego, który chcemy uzyskać.
  •  W przypadku grafiki z użyciem folii perforowanej warto pamiętać, że zimą we wnętrzu światło zapalane jest wcześniej niż latem, dlatego grafika w witrynie bez tła prezentuje się optymalnie znacznie krócej - do chwili zapalenia światła wewnątrz.
  •   Reklamy na foliach bezbarwnych wyglądają najlepiej, kiedy oglądane są na możliwie jasnym, jednorodnym i rozświetlonym tle.
  •  Okna są zwykle mocno nasłonecznymi płaszczyznami. Warto o tym pamiętać, przewidując trwałość pracy, np. przez ochronę laminatem prac przewidzianych na dłużej.
  •  Łączenia brytów w grafice okiennej wyglądają mało atrakcyjnie, kiedy jest to możliwe lepiej użyć jednego elementu niż łączyć kilka. Kiedy łączenia nie można uniknąć, pozostaje klejenie na zakładkę lub na styk. W klejeniu na zakładkę, otrzymamy wyraźnie widoczną linię. W klejeniu na styk może powstać szczelina między brytami. Zmniejszamy ryzyko jej powstania klejąc dobrze wysuszone prace, wydrukowane na możliwie wysokiej jakości podłożu. Zakładka białych brytów jest dużo wyraźniejsza niż zakładka brytów w ciemnych kolorach.

MACal Glass Decor 700

Poliestrowe folie z różnymi fakturami, dedykowana do dekoracji szyb.

więcej

Symbio One Way Vision Classic

Folia perforowana, samoprzylepna, o grubości 140μ, do krótkookresowych grafik okiennych - na szyby budynków oraz pojazdów.

więcej