Jakie są zalety stosowania folii? O tym oraz o szczegółach dotyczących druku oraz aplikacji dowiecie się w poniższym artykule.

Jakie są zalety stosowania folii? O tym oraz o szczegółach dotyczących druku oraz aplikacji dowiecie się w poniższym artykule.

Zalety stosowania folii do druku na szybach:

 • Łatwe wykonanie dowolnej grafiki 
 • Efektowna dekoracja pomieszczeń, którą można dopasować do każdej stylistyki
 • Efekty witrażowe bez straty przechodzenia światła  
 • Nowoczesne rozwiązanie zarówno w domach prywatnych, pomieszczeniach biurowych, obiektach handlowych
 • Możliwość wykorzystania w instytucjach publicznych, bankach, szkołach, szpitalach, pomieszczeniach sanitarnych itp. 
 • Wykorzystanie powierzchni szyb do umieszczenia reklamy np. w galeriach handlowych  
 • Łatwy, szybki montaż i demontaż
 • Zabezpieczenie szklanych drzwi, ścian, przed uszkodzeniem, zabrudzeniem
 • Zabezpieczenie przed niekontrolowanym rozpryskiem szkła, spowodowanym jego pęknięciem.
   

Grafika na szkle? Nic prostszego

Grafika na szkle? Nic prostszego

Zalecenia dotyczące druku na foliach bezbarwnych oraz aplikacji:
Przed drukiem folię można dotykać tylko w rękawiczkach ochronnych, żeby uniknąć odcisków palców na wydruku. Warunki otoczenia podczas drukowania powinny mieścić się w zakresie 15-30°C i 30-60% wilgotności. W ustawieniach drukarki zalecamy wybór najwyższych parametrów druku dla uzyskania optymalnych rezultatów. Jeżeli wydruk ma być naniesiony na szkło lub inną podświetlaną powierzchnię (backlit), warto upewnić się co do odwzorowania kolorów po podświetleniu wydruku.

W przypadku aplikacji folii Coala Clear Tack należy zastosować się do poniższych wskazówek:

 1. W czasie przenoszenia grafik i usuwania podkładu zachowaj szczególną ostrożność. Nie wolno zaginać grafiki ani jej zniekształcać, ponieważ zastosowana technologia przylegania folii Coala Clear Tack do powierzchni nie działa w miejscach zagięcia folii.
 2. Powierzchnia, na którą będzie nakładana folia musi być dokładnie oczyszczona. Nawet niewielkie drobinki kurzu nie pozwolą na prawidłowe przyleganie folii i możliwe jest tworzenie się pod folią pęcherzy powietrza.
 3. Oczyść powierzchnię środkiem nie pozostawiającym smug ani osadów na powierzchni. Do usunięcia ostatnich drobinek można użyć rolki antystatycznej lub przylepnej.
 4. Użyj np. taśmy malarskiej o słabym kleju do przytrzymania grafiki we właściwym miejscu, równo do podłoża. Naklej kawałki taśmy wyznaczając linie krawędzi poziomych i pionowych.
 5. Naklejając małą grafikę ostrożnie odciągnij podkład od krawędzi, w rozdzieleniu warstw pomogą kawałki taśmy.
 6. Całkowicie usuń pozostały podkład. Zachowaj ostrożność, bo folia może się elektryzować. Wyrównaj krawędź w docelowym miejscu i powoli układaj folię, żaby zaczęła przyciągać się do podłoża, pozwoli to na ucieczkę powietrza spod folii.
 7. Dużych grafik nie powinno się całkowicie pozbawiać podkładu przed montażem. Trzeba odkleić pierwsze kilkanaście centymetrów od krawędzi i za pomocą filcowego gładzika nanieść na podłoże, następnie powoli i ostrożnie zdejmować podkład odsłaniając tył folii, układać materiał na podłożu, pozwalając by przylgnął.
 8. Po zamontowaniu grafiki ostrożnie wyprowadzamy powietrze filcem.