Targi wnętrz Warsaw Home to coroczny event przyciągający osoby ceniące sobie dobry smak i nowoczesny design. Jego czwarta edycja miała miejsce w halach Ptak Expo w Nadarzynie, a zarówno wystawcy jak i odwiedzający mieli do dyspozycji aż 120 000m2. Powierzchnia to została podzielona na 7 stref tematycznych:

  • Selected Design,
  • Selected Furniture,
  • Kitchen, Dining & Deco,
  • Component oraz Textile, Light.
  • Warsaw Home & Contract.

Według informacji od organizatora na targach w tym roku wystawia się 665 wystawców, których stoiska zobaczy aż 74 489 osób. Warto zaznaczyć, że szacunkowo 64% zwiedzających stanowić będą potencjalni klienci biznesowi1.

 

 

Na targach odbywają się także niesamowicie ciekawe prezentacje i panele dyskusyjne organizowane przez ArchiDAY, które są streamingowane na żywo podczas trwania targów. W czwartek 28.10 mieliśmy przyjemność prowadzić wystąpienie na scenie głównej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej współpracy z TG Studio, konkursie oraz pakiecie architekta zeskanuj poniższy kod QR lub kliknij tutaj.

 

qr

Nasze spojrzenie na targi warsam home 2021

Jeżeli w tym roku nie możecie odwiedzić targów lub chcielibyście przypomnieć sobie, jak wyglądały stoiska zapraszamy do oglądania naszego krótkiego wideo reportażu.

 

Na targach można było obejrzeć stoiska aż 665 wystawców, zaprezentowany został szeroki wachlarz produktów z 7 wymienionych wyżej kategorii, a pomysły na aranżacje stoisk były rozmaite. Chcielibyśmy przedstawić wam nasze subiektywne wnioski dotyczące aktualnych trendów wystroju wnętrz.
 

1. Kolory i wzory

Pastelowe i przygaszone kolory ocieplające wnętrza są na topie. O ile jaskrawe czerwienie i fiolety mogą stanowić pojedyncze akcenty w jasnych, minimalistycznych pomieszczeniach, o tyle wszelkie odcienie przygaszonych beży, róży i żółci są modne i powszechnie stosowane. Stosowane na dużych powierzchniach jak ściany sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne natomiast wykorzystanie ich na meblach, firanach, akcesoriach czy tapetach dodaje wnętrzom szyku.

 

Kolory i wzory

 

Kolory i wzory

 

2. Drewno, kamień, metal… i zieleń

Użycie naturalnego drewna daje poczucie komfortu, ciepła i sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Kamień natomiast, tradycyjnie kojarzony z kuchnią lub łazienką coraz częściej wykorzystuje się w innych częściach budynków. Marmurowe blaty, schody, wstawki czy nawet elementy takie lamy nadadzą ekstrawagancji i elegancji każdemu pomieszczeniu. Wykorzystanie elementów metalowych w wystroju wnętrz jest od lat sprawą oczywistą, metalowe uchwyty, nóżki i stelaże mają w sobie nowoczesność i industrializm, dodatkowo pasją prawie do wszystkiego. 

 

2. Drewno, kamień, metal… i zieleń

 

targi_warsaw_home

 

Wszystkie te elementy są stałymi częściami wystroju wnętrz. Trendem, który zaczął bardzo się wybijać w ostatnim czasie jest wykorzystywanie zieleni. Do mieszkań, domów i biur będzie wkraczała coraz większa ilość roślinności zarówno tej żywej jak i sztucznej. Na targach bardzo dużo stosik przystrojone było pnączami i  egzotycznymi palmami jednak wiele z nich postawiło na trwałą imitację roślinności. Co ciekawe sztuczna zieleń jest wizualnie nie do rozróżnienia od naturalnej!

 

2. Drewno, kamień, metal… i zieleń

 

Drewno, kamień, metal… i zieleń

 

Drewno, kamień, metal… i zieleń
 

targi_warsaw_home8

 

3. Minimalizm, industrializm, geometria 

W dalszym ciągu minimalistyczne formy, instalacje i wystroje są trendy. Użycie surowego, betonowego wykończenia czy też metalowych, geometrycznych instalacji jest w dalszym ciągu bardzo popularnym i rozwijanym nurtem. Wzorzyste, romantycznie udekorowane pomieszczenia nie odeszły do lamusa, wciąż znajdują swoich amatorów jednak branża zdecydowanie zmierza w stronę prostych, czystych form podkreślanych ekstrawaganckimi akcesoriami i kolorem.

 

Minimalizm, industrializm, geometria

 

targi_warsaw_home

 

 

Minimalizm, industrializm, geometria

4. Perełki designu

Zobacz stoiska i produkty, które wyjątkowo przyciągnęły naszą uwagę na warsaw home 2021.

 

Stoisko Zieta Studio – meble i lustra wykonane z metalu

Stoisko Zieta Studio – meble i lustra wykonane z metalu

 

Stoisko Elkim Lightning

Stoisko Elkim Lightning i kreatywne przedstawienie lamp ściennych

 

Stoisko firmy Vestfrost – Art Collection

Stoisko firmy Vestfrost – Art Collection - lodówki z linii retro z autorskimi projektami graficznymi malarki Urszuli Clarise.

 

Stoisko Migaloo Home

Stoisko Migaloo Home z oryginalnymi lampami inspirowanymi nogami bociana

 

Stoisko firmy Forner

Stoisko firmy Forner – estetycznie przedstawienie frontów, blatów i dekoracji ściennych

 

Antalis na ArchiDAY

Jeżeli nie mogłeś być z nami w czwartek o 12 serdecznie zapraszamy Cię do obejrzenia nagrania z naszego wystąpienia na ArchiDay na https://youtu.be/Ht2R4HulAcU?t=7790. Dowiesz się o ciekawym projekcie TG Studio z wykorzystaniem folii architektonicznych oraz o naszych produktach. Dodatkowo zachęcamy do wypełnienia krótkiego formularza, dzięki któremu otrzymasz bezpłatne próbniki folii architektonicznych Di-Noc oraz Coala Interior Film. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

 

Biznesowe targi wnętrz Warsaw Home & Contract - dowiedz się więcej!

 

targi_warsaw_home