Jeżeli brakuje Ci odwagi, ekstrawaganci i szyku w polskich wnętrzach zobacz niesamowity projekt wykonany przez architektów z TG Studio, w którym wykorzystane zostały nasze folie architektoniczne 3M Di-Noc.

Jeżeli brakuje Ci odwagi, ekstrawaganci i szyku w polskich wnętrzach zobacz niesamowity projekt wykonany przez architektów z TG Studio, w którym wykorzystane zostały nasze folie architektoniczne 3M Di-Noc.

Parę słów o architekcie i pracowni

Tomasz Grzybowski – autor projektu - jest człowiekiem, który postawił na pasję do zawodu i tworzenie doświadczeń. Jest indywidualistą, artystą, kolekcjonerem, designerem oraz założycielem pracowni TG Studio. Pan Tomasz przede wszystkim ceni sobie jakość, którą łączy z tradycją i doświadczeniem. Uważa, że każdy nowy projekt jest wyzwaniem, a jednocześnie okazją do stworzenia pięknej, indywidualnej formy oddającej wyjątkowe emocje.

TG Studio to autorska pracownia wielobranżowa, tworząca z pasja projekty dla wymagających klientów z zakresu architektury, aranżacji wnętrz, projektowania form użytkowych, dekoracyjnych, designu oraz tworzeniu wybranych elementów kreacji wizerunkowej od 1999 roku. Pracownie tworzy zespół doświadczonych, kreatywnych  projektantów i designerów, którzy działają zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, a w szczególności UE.

TG Studio to biuro projektowe, które dużą wagę przykłada do tworzenia piękna  i  indywidualnych projektów dopasowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Piękno, funkcjonalność i estetyka  są tam zdecydowanie wartościami przewodnimi.

Tomasz Grzybowski

arch. Tomasz Grzybowski

Dla kogo?

Profil klienta, dla którego projektowana była przestrzeń jest wyjątkowo ciekawy. Projekt został wykonany dla niesamowitej kobiety w dojrzałym wieku, która od zawsze ceniła sobie styl i funkcjonalność.  TG Studio na przestrzeni lat wykonało wiele projektów zarówno dla bohaterki niniejszego artykułu jak i dla jej rodziny, ten projekt jest jednak wyjątkowy ponieważ obejmuje wnętrze, w którym seniorka będzie mogła się zestarzeć. Implikuje to zastosowanie nietypowych rozwiązań funkcjonalnych, które zostały wprojektowane w całość w stylowy i niezauważalny sposób. 

Klientka jest indywidualistka, która ceni sobie ponadczasowość i nowoczesne rozwiązania, nie boi się  eksperymentować, a rozwiązania technologiczne, które mogą umożliwić prostsze i łatwiejsze życie nie są jej obce. W wywiadzie prowadzonym na targach Warsaw Home w ramach ArchiDay Pan Tomasz wspomina, że seniorka „wielokrotnie wyprzedzała swój czas i myślenie pokolenia o estetyce. Przez wiele lat otaczała się wspaniałymi przedmiotami, modą, sztuką […] uwielbia kreować i żyć tymi wartościami.”  

Właścicielka domu jest bardzo żywą, ciekawą, odważną i kolorową postacią co znalazło odzwierciedlenie w projekcie.

Ekstrawaganckie wnętrze

W projekcie zastosowane zostały nietypowe, indywidualne rozwiązania o bardzo wysokim standardzie. Ponieważ zarówno architekci z TG studio jak i klientka cenią sobie funkcjonalność, każdy centymetr przestrzeni jest wykorzystany. Zastosowane zostały technologie wpuszczania w ścianę, ukryte szafy, wnęki oraz inne wbudowane i wysoko spersonalizowane pod klienta rozwiązania, które mają na celu podwyższenie komfortu życia domowników. 

Projekt jest odważny, a wykorzystane w nim różne kolory, tekstury i surowce, łączą się w niepowtarzalną całość. W mieszkaniu, niektóre pomieszczenia takie jak kuchnia, jadalnia czy też korytarz zaprojektowane zostały w kolorach szarości i czerni, która przełamana jest biżuteryjnymi, złotymi i srebrnymi dodatkami. Motyw marmuru i metalu obecny w kuchni oraz jadalni został przeniesiony także do sypialni, która jednak dzięki zastosowaniu tkanin, folii i ciepłego oświetlenia ma bardziej przytulny i ciepły charakter. Salon także nie pozostaje wyjątkiem i pięknie komponuje się z resztą mieszkania. Długa ściana dzięki wbudowanej, nowoczesnej zabudowie ściennej płynnie przechodzi od szarości przez złoto do delikatnego, strukturalnego brązu. W mieszkaniu znajdują się także 2 toalety – jedna ciemna, idealnie pasująca kolorystycznie do salonu oraz druga, wykonana z jasnego marmuru ze złotymi wstawkami.

Całe wnętrze jest dokładnie przemyślane i bardzo spójne. Każde pomieszczenie jest różne, a jednocześnie nawiązuje do reszty tworząc niepowtarzalną, dopasowaną do klientki przestrzeń. 
Projekt opierał się na wykorzystaniu dużej ilości faktur i surowców. Niektóre efekty byłyby bardzo ciężkie do osiągnięcia gdyby nie wykorzystanie folii architektonicznych, które idealnie imitują drewno, kamień, tkaninę czy tez metal. Oglądając zdjęcia ciężko rozróżnić elementy wyklejone od naturalnych dzięki czemu zastosowanie tego rozwiązania świetnie się sprawdza!

Pomieszczenie, które szczególnie przykuło naszą uwagę to salon. Zwróćcie uwagę na pojedyncze półki oklejone złotą folią na zabudowie ściennej. Zabieg ten niewątpliwie nadał całemu meblowi szyku. Kontrastowe, czerwone fotele i kanapa osadzone są na złotych nóżkach, które fantastycznie współgrają z innymi elementami typowo dekoracyjnymi rozmieszczonymi w całym domu, takimi jak biżuteryjne uchwyty, figurki, rzeźby czy listwy. Wykorzystanie metali lub ich imitacji w projekcie jest bardzo trudne i kosztowne, a niejednokrotnie nawet niemożliwe. Folie architektoniczny z serii Metaliki są rewolucyjnym rozwiązaniem! Wykorzystanie folii pozwala na łatwe i stosunkowo tanie umieszczenie metalicznych akcentów na rozmaitych powierzchniach. Możesz odmienić charakter mebli, drzwi, najróżniejszych elementów drewnianych czy plastikowych, a także wind czy nawet całych ścian.

Projekt TG Studio można określić jako ekstrawagancki, odważny i nietypowy. Jest efektem nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań i możliwości dzięki którym architekci są w stanie tworzyć zachwycające, niezapomniane przestrzenie. 

Zobacz zdjęcia realizacji:

Jakie folie architektoniczne zostały użyte w projekcie?

W realizacji zostały zastosowane folie architektoniczne 3Mz serii Metal oraz Drewno . Metaliki, jak sama nazwa wskazuje to folie imitujące różnego rodzaju metale takie jak złoto, srebro, miedź czy stal w różnych wariantach – gładkich, świecących czy tez przecieranych. Drewna natomiast stanowią najbardziej liczną grupę wzorów - od tych imitujących naturalny surowiec, przez przecierane, farbowane aż po pozłacane.
Zobacz, które folie zostały zastosowane w projekcie!