Aktualności, Aktualności

Antalis oferuje Olin Origins, nową gamę ekologicznych papierów ozdobnych

08 lip 2021 —
Drukuj

Antalis planuje przedstawić swoim klientom nową, wyrafinowaną i zrównoważoną gamę papierów ozdobnych Olin Origins.

Antalis planuje przedstawić swoim klientom nową, wyrafinowaną i zrównoważoną gamę papierów ozdobnych Olin Origins.

Antalis, wiodący europejski dystrybutor papieru, ogłasza wprowadzenie na rynek nowej gamy papierów kreatywnych Olin Origins. Nowa kolekcja papierów i kartonów obejmuje naturalne odcienie, o subtelnej i miękkiej w dotyku strukturze, które wzbogacą i uwydatnią  każdy kreatywny projekt. Po rozwoju i rebrendingu marki Olin Design gama papierów i kartonów Olin Design stanowi uzupełnienie zróżnicowanej oferty produktowej z myślą o zaspokojeniu wszelkich potrzeb twórców i drukarzy. Po rozszerzeniu działalności i zmianie marki Olin Design gama Olin Origins stanowi uzupełnienie zróżnicowanego asortymentu, zaprojektowanego z myślą o zaspokojeniu wszelkich potrzeb drukarzy i twórców.

 

Przedstawiamy Olin Origins: inspirowany siłą natury

Olin

Zainspirowana silą żywiołów kolekcja Olin Origins dostępna jest w gramaturach 120g, 240g i 320g w każdym z pięknych kolorów inspirowanych naturą: Chalk, Cereal, Pebble, Indigo i Lava Stone. . Eleganckie odcienie łączą się z subtelną miękkością zapewniając ciepły wygląd i  delikatne odczucie. Olin Origins to idealny papier do druku dla twórców poszukujących naturalnych odcieni, autentyczności i wyrafinowanego ducha papierów w stylu kraft.
 

Układ włókien arkusza Olin Origins umożliwia doskonałe odwzorowanie kolorów w druku offsetowym, a nawet w wymagających technikach wykończeniowych, takich jak wielopoziomowe tłoczenie, co sprawia, że papiery  i kartony Olin Origins nadają się do wielu rodzajów zastosowań. Oprócz certyfikacji do druku Hp Indigo  (HP Indigo-certified grades), Olin Origins także nadaje się do druków preprint oraz maszyn cyfrowych sucho tonerowych do 240g, pozwalających tym samy tworzyć papeterię, zaproszenia roczne raporty, publikacje, okładki, broszury plakaty, torby lub luksusowe opakowania.

 

Idealny wybór dla klientów dbających o środowisko

Idealnie dostosowany do potrzeb projektantów i drukarzy ekologicznie odpowiedzialnych i świadomych troszczących się o środowisko naturalne, papier Olin Origins produkowany jest z masy celulozowej z certyfikatem FSC®, spełniającej najwyższe standardy produkcji w zakresie ochrony środowiska. Asortyment wspiera program kompensacji emisji dwutlenku węgla w Turcji (koordynowany przez AzerroCO2), aby zrekompensować jego emisje i zaoferować energooszczędną i wysoce zrównoważoną opcję dla kreatywnych.

Olin Origins

Marka Olin Origins jest ponadto członkiem organizacji „1% for the Planet” i w związku z tym przeznacza 1% swoich dochodów na rzecz organizacji non profit zajmujących się ochroną środowiska. Założona w 2002 roku organizacja prowadzi działalność w ponad 90 krajach i współpracuje ze stowarzyszeniami działającymi na różnych polach, takich jak żywność, dzika przyroda, woda, klimat.
 

– Olin Origins czerpie  inspirację z siły natury. Dzięki tej pięknej nowej gamie oferujemy naszym świadomym ekologicznie klientom elegancką, nową opcję dla ich kreatywnych projektów, gwarantując jednocześnie najwyższy poziom jakości i zadruku, który powinien zaspokoić każdą kreatywną potrzebę – mówi Christophe Hunaut, Dyrektor Zarządzający Antalis na Europę Środkową, Południową i Wschodnią.
 

O Antalis

Antalis jest członkiem Kokusai Pulp & Paper Group, światowego lidera w dystrybucji papierów, opakowań i komunikacji wizualnej z siedzibą w Japonii. W Europie i Ameryce Łacińskiej Antalis jest wiodącym dystrybutorem B2B produktów i usług w zakresie artykułów papierniczych i opakowań przemysłowych, a także numerem dwa w dystrybucji mediów wizualnych z globalną sprzedażą 2,1 miliarda euro w 2019 roku. Firma Antalis z siedzibą w Paryżu (Francja) działa w 31 krajach, obsługując ponad 110 000 klientów, zatrudniając 4 000 pracowników i oferując rozwiązania e-commerce. Nasze 103 centra dystrybucyjne, działające w ramach najwyższych standardów odpowiedzialności ekologicznej, zapewniają światowej klasy obsługę z ponad 11 000 dostawami dziennie.