Aktualności

Antalis zakupił hiszpańską firmę Gosuma specjalizującą się w dystrybucji przemysłowych rozwiązań opakowaniowych

03 kwi 2023 —
Drukuj

Antalis nabył Gosumę, hiszpańską firmę zajmującą się dystrybucją opakowań, której roczny obrót wynosi ok. 5 milionów euro i która świadczy usługi dla ponad 1 000 klientów.

Antalis nabył Gosumę, hiszpańską firmę zajmującą się dystrybucją opakowań, której roczny obrót wynosi ok. 5 milionów euro i która świadczy usługi dla ponad 1 000 klientów.

Zlokalizowana w regionie Kastylia i León, a dokładniej w mieście Burgos, Gosuma zajmuje strategiczną pozycję na wycoce uprzemysłowionym obszarze, co naturalnie wzmocni pozycję Antalis na rynku iberyjskim.

Gosuma specjalizuje się w dystrybucji produktów opakowaniowych, takich jak pudła kartonowe, pojemniki plastikowe, polietylenowe taśmy klejące i urządzenia pakujące przeznaczone głównie dla sektora motoryzacyjnego, ale także przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

W ten sposób Antalis dalej zwiększa swoją obecność na europejskim rynku opakowań. Gosuma jest pierwszą akwizycją w 2023 roku, dołączając do zeszłorocznych przejęć BB Pack Group w Niemczech oraz Cohal Group w Hiszpanii.

Komentując to przejęcie, Hervé Poncin, dyrektor generalny Antalis, powiedział: „Gosuma oferuje rozległą wiedzę na temat produktów, dzięki czemu będziemy jeszcze lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów B2B na Półwyspie Iberyjskim i z optymizmem patrzymy na możliwości rozwoju, jakie zapewni nam ta inwestycja. Jako europejski lider w dziedzinie opakowań Antalis stale wzmacnia swoją obecność na wielu rynkach, by móc oferować swoim klientom jak najlepsze produkty i usługi”.

Antalis podziela nasze wartości, dlatego jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że możemy być częścią jego rozwoju na rynku iberyjskim. Przynależność do grupy Antalis pozwoli nam poszerzyć portfolio naszych klientów, a także świadczyć nowe usługi i zwiększyć zakres naszych kompetencji, dzięki czemu zmierzamy ku przyszłości jako wiodący dystrybutor w Europie.” – dodał Manuel Gonzalez de Suso Mata, dyrektor generalny Gosuma.

 

O firmie antlis

Antalis jest częścią grupy Kokusai Pulp&Paper (KPP), światowego lidera dystrybucji papierów, opakowań i komunikacji wizualnej z siedzibą w Japonii i notowanej na giełdzie w Tokio (ISIN JP3293350009) z obrotem 563 miliardów JPY (ok. 4 miliardów euro) w 2022 r. Antalis jest wiodącym dystrybutorem B2B produktów i usług w zakresie papieru i opakowań przemysłowych oraz numerem dwa w dystrybucji nośników komunikacji wizualnej w Europie i Ameryce Łacińskiej. Z siedzibą główną w Paryżu Antalis działa w 30 krajach, obsługując ponad 90 000 klientów z zespołem 3800 pracowników oferujących przełomowe rozwiązania e-commerce. Nasze 60 centrów dystrybucyjnych świadczy odpowiedzialne ekologicznie usługi na światowym poziomie.

Dowiedz się więcej na www.antalis.pl i śledź nas na LinkedIn, Twitterze, Instagramie, Facebooku, Pintereście lub YouTube, aby otrzymywać  od nas najnowsze wiadomości!

 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt:

Stéphanie Vidal Soler, Group Communication Manager
stephanie.vidalsoler@antalis.com
+ 33 6 13 45 78 69