Wiodący producent wyrobów cukierniczych, ze względu na rosnącą ilość zamówień, chciał zoptymalizować pracę na stanowiskach roboczych oraz zwiększyć wydajność pracy.

Wiodący producent wyrobów cukierniczych, ze względu na rosnącą ilość zamówień, chciał zoptymalizować pracę na stanowiskach roboczych oraz zwiększyć wydajność pracy.

Wyzwanie klienta

Studium przypadku dotyczy rodzinnej firmy, jednego z największych producentów wyrobów cukierniczych na rynku niemieckim. Firma posiada ponad 23 tys. punkty dostaw (piekarnie, sklepy spożywcze, supermarkety itp.), oferuje produkty wysokiej jakości, delikatne i wymagające odpowiedniej logistyki. Zwiększona liczba zamówień spowodowała konieczność optymalizacji stanowisk pracy w celu poprawy ergonomii i wydajności.

 

Głównym wyzwaniem klienta są częste urazy pracowników oraz zwolnienia lekarskie spowodowane przemęczeniem fizycznym, objawiającym się w uniemożliwiającym pracę bólem pleców. W konsekwencji tego, tempo pracy w zakładzie klienta jest wolne, co przekłada się na niską zdolność transportową. 

 

 

"Naszym głównym wyzwaniem są częste urazy pracowników oraz zwolnienia lekarskie spowodowane przemęczeniem fizycznym."

Dyrektor logistyki
 

Mając na względzie wymagania produktów oraz konieczność optymalizacji pracy, po dokładnej analizie obecnych rozwiązań staramy się zastosować takie rozwiązania, które nie tylko usprawnią procesy dystrybucji, ale również przyczynią się do poprawy warunków pracy.


Nasi inżynierowie wykorzystując najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania sprawią, że wykonywana praca będzie przynosiła możliwie najlepsze efekty. Pracownik powinien przebywać w komfortowych warunkach i otoczeniu sprzyjającym wykonywaniu poszczególnych obowiązków.

Rozwiązanie Antalis

Wydajność stanowiska pracy jest uzależniona od ilości wykonywanych operacji, należy również uwzględnić wykonywany wysiłek fizyczny, jak również specyfikę produktu. Poprawa komfortu pracy wymaga eliminacji wszelkich ewentualnych niedociągnięć, które utrudniały dotychczas pełnienie obowiązków.

 

Instalacja systemu wypełnień powietrznych wraz z systemem TopFill zintegrowanym z linią pakującą, usprawniają proces pakowania, tym samym czynią stanowisko pracy bardziej ergonomicznym oraz zapewniają lepsze wykorzystanie powierzchni roboczej. Zastosowanie podnośnika próżniowego do przenoszenia produktów z transportera na paletę pozwala zminimalizować ryzyko potencjalnych niebezpieczeństw. Stałe wykonywanie tych samych czynności związanych z wysiłkiem fizycznym, powoduje powstawanie bardzo poważnych urazów.

 

Instalacja systemu poduszek

 

System poduszek powietrznych z pojemnikiem zbiorczym

Korzyści
 

blog-N6-3.jpg

Oszczędności

Zdolność transportowa wzrosła z 50 do 450 przesyłek dziennie.

blog-N6-4.jpg

Wzrost tempa pracy

Proces pakowania został trzykrotnie przyśpieszony.

blog-N2-3.jpg

Ergonomia

Reorganizacja stanowiska pracy, zastosowanie systemu wypełnień oraz podnośników podciśnieniowych sprawiła, że wykonywane zadania na stanowisku pracy wymagają mniejszego wysiłku. Stanowisko pracy jest bardziej bezpieczne, a poprawiając komfort pracy przyczyniamy się do poprawy produktywności.

Świadczone usługi

img-home-service-smart-consult.jpg


 

Smart Consult to usługa dzięki której pomagamy klientom zoptymalizować koszty i zwiększyć wydajność procesu pakowania. Odwiedzimy Twoją firmę i zaproponujemy rozwiązania w zakresie opakowań dopasowane do Twoich potrzeb.

Dowiedz się więcej