Pracujemy: 8:00-17:00
Kontakt

Producent wtryskarek i urządzeń do termo-formowania poszukiwał technologii pakowania eksportowego, które byłoby łatwiejszym i tańszym rozwianiem.

Producent wtryskarek i urządzeń do termo-formowania poszukiwał technologii pakowania eksportowego, które byłoby łatwiejszym i tańszym rozwianiem.

Wyzwanie klienta

Klient korzystał z tradycyjnego sposobu zabezpieczania przesyłek w transporcie morskim. Ze względu na pakowany produkt oraz konieczność zapewnienia ochrony antykorozyjnej przez ponad 2 miesiące, urządzenia były pakowane w folię barierową ALU (DIN 55530) z udziałem pochłaniacza wilgoci. Klient poszukiwał tańszego, a przede wszystkim mniej skomplikowanego sposobu pakowania. 

 

"Naszym głównym wyzwaniem było odnalezienie mniej skomplikowanego sposobu pakowania, a zarazem tańszego."

SUPPLY CHAIN MANAGER

 
Jak obniżyć koszty

Jak obniżyć koszty

Rozwiązanie Antalis

Optymalnym rozwiązaniem okazało się zastosowanie technologii VCI – czyli bezpośrednie pakowanie w folię VCI. Przy projektowaniu opakowania musimy pamiętać, iż najlepsza ochrona jest zapewniona w przestrzeni 15-20 cm od powierzchni emitującej lotne inhibitory korozji. Dlatego konieczne stało się zastosowanie depozytów w postaci papieru i emiterów VCI, które były umieszczone w mniej dostępnych części urządzeń.

Opakowanie do transportu morskiego, wykonanie z folii VCI nie wymaga zgrzewania, czyli tak szczelnego i dokładnego wykonania. Zmniejsza to znacznie czas i koszty pakowania, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony antykorozyjnej oczekiwanej w transporcie morskim. 

Opakowanie jest efektywne, nawet przy lekkim uszkodzeniu, możliwe jest krótkotrwałe otwarcie opakowania, (np. przez służby celne) w celu uzupełnienia przesyłki. Po ponownym zamknięciu opakowania, ochrona antykorozyjna odbudowuje się.

Jak obniżyć koszty

Proces

  • Ocena istniejącego opakowania we wstępnej rozmowie z klientem.
  • Sprawdzenie funkcjonalności systemu z wykorzystaniem przesyłki testowej do Azji frachtem morskim.
  • Opracowanie optymalnego opakowania antykorozyjnego.

Korzyści

blog-N6-3.jpg

EFEKTYWNOŚĆ KOSZTOWA

Redukcja kosztu i czasu pakowania – przy utrzymania takiego samego poziomu zabezpieczenia antykorozyjnego. 

blog-N4-8.jpg

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Gotowość do dalszych procesów – urządzenia i części nie wymagają dodatkowego smarowania i późniejszego czyszczenia, są gotowe do natychmiastowego zastosowania. 

 

image-secure.jpg

BEZPIECZEŃSTWO

Gwarantowana ochrona antykorozyjna – nawet w przypadku niewielkich uszkodzeń opakowania lub krótkotrwałego otwarcia.
 

 

Świadczone usługi

 

img-home-service-smart-consult.jpg

Smart Consult to usługa dzięki której pomagamy klientom zoptymalizować koszty i zwiększyć wydajność procesu pakowania. Odwiedzimy Twoją firmę i zaproponujemy rozwiązania w zakresie opakowań dopasowane do Twoich potrzeb.

img-home-service-smart-testing-lab.jpg

Smart Testing Lab to usługa polegająca na przeprowadzeniu testów i kontroli produktów oraz badaniu funkcjonalności proponownanych rozwiązań opakowaniowych.