Wydarzenia, Aktualności

Antalis rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication

16 mar 2021 —
Drukuj
PL_greenstar_news.png

Antalis, europejski lider w branży komunikacji wizualnej, pomaga swoim klientom w wyborze surowców, aby branża ta stała się jeszcze bliższa zasadom zrównoważonego rozwoju.

Antalis, europejski lider w branży komunikacji wizualnej, pomaga swoim klientom w wyborze surowców, aby branża ta stała się jeszcze bliższa zasadom zrównoważonego rozwoju.

W odpowiedzi na pilne, rosnące zapotrzebowanie rynku na alternatywne rozwiązania i materiały nadające się do recyklingu, Antalis rozpoczyna globalną inicjatywę na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju w branży Visual Communication.

Informacje i innowacje

W obliczu potrojenia światowej produkcji plastiku na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza1 w wielu krajach najbardziej konkretnym działaniem jest szybkie usunięcie z rynku jednorazowych lub nietrwałych przedmiotów z tworzyw sztucznych, takich jak plastikowe torby.


Sektor komunikacji wizualnej, który pochłania 1% światowej produkcji tworzyw sztucznych, ma do odegrania istotną rolę w zachęcaniu do stosowania bardziej zrównoważonych materiałów.

Antalis, jako europejski lider dystrybucji materiałów dla branży komunikacji wizualnej, znajduje się na uprzywilejowanej pozycji pod względem możliwości wprowadzania pozytywnych zmian poprzez swoją ofertę. Wdrożenie ekologicznie odpowiedzialnych rozwiązań do tej branży wiąże się z zachętą do stosowania zrównoważonych produktów oraz stworzeniem ram, które umożliwiają klientom przygotowanie się na nadchodzącą przyszłość dzięki szerokiemu wachlarzowi narzędzi i usług.

The Green Star System™: sprawdzony system oceny ułatwiający klientom dokonywanie zrównoważonego wyboru

Sukces Green Star System™ działu papierów Antalis zaowocował powstaniem oferty produktowej, w której 80% asortymentu uzyskało ocenę co najmniej 3 gwiazdek. Obecnie firma rozszerza ten skuteczny i obiektywny system oceny na produkty branży Sign & Display.
 

Nowy system Green Star System™ dla materiałów do komunikacji wizualnej uwzględnia takie kluczowe czynniki, jak rodzaj zastosowanego surowca oraz możliwość ponownego przetworzenia produktu po zakończeniu okresu użytkowania, przyznając mu ocenę w skali od zera do pięciu gwiazdek.

System ten pozwoli klientom Antalis odnaleźć się w ofercie i dokonać właściwego wyboru materiałów, dzięki ich oznaczeniu. Green Star System ™ opisuje ofertowane produkty pod kątem ich zaawansowania w programie zrównoważonego rozwoju, dając w ten sposób nowy wymiar w wyborze produktów do realizacji zleceń.
 

Green Star System

Z pomocą Green Star System ™ oraz specjalistów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, gotowych wspierać Klientów w proekologicznej transformacji, która jest prosta, skuteczna i opłacalna, dział Visual Communication Antalis dąży do tego, aby do 2030 roku 75% oferowanych produktów posiadało co najmniej trzy gwiazdki.


Antalis zagwarantuje ponadto, że wszystkie odpowiedzialne środowiskowo produkty (z oceną od 3 do 5 gwiazdek) będą dostępne w 28 krajach, w których firma jest obecna z ofertą produktów do komunikacji wizualnej. Tym samym zapewniając zrównoważone rozwiązania alternatywne dla tworzyw sztucznych.

– System zielonych gwiazdek Green Star System™ dla materiałów do komunikacji wizualnej umożliwia dokonanie wyboru produktów z tworzyw sztucznych według kategorii ekologicznych – deklaruje Joanna Smolińska, Dyrektor Regionalna Sektora Visual Communication w Antalis – Zaufanie naszych klientów wzmacnia dostęp do przejrzystych informacji o produktach, a tym samym możliwość dokonania najlepszego wyboru odpowiadającego ich potrzebom.

Produkt Coala Air Board Daily, zrównoważona alternatywa dla płyt ze spienionego PCW, uzyskał 5 gwiazdek w rankingu Green Star System™

Aby zilustrować alternatywne rozwiązania proponowane w ramach Green Star System™, informujemy o wprowadzeniu do oferty przyjaznych dla środowiska płyt papierowych Coala Air Board Daily.


W systemie Green Star System™ Coala Air Board Daily otrzymał ocenę 5 gwiazdek i oferuje możliwość zastosowania w wielu miejscach. Produkt stanowi doskonałą alternatywę dla płyt ze spienionego PCW, ponieważ jest lżejszy i produkuje się go między innymi z papierów pochodzących z recyklingu. Po zakończeniu eksploatacji jego ponowne przetworzenie jest łatwe i opłacalne. 

Po więcej informacji na temat inicjatywy Antalis oraz systemu Green Star System™ dla komunikacji wizualnej zapraszamy tutaj.


O firmie Antalis

Antalis jest członkiem Kokusai Pulp & Paper Group, światowego lidera w dystrybucji papierów, opakowań i komunikacji wizualnej z siedzibą w Japonii.
W Europie i Ameryce Łacińskiej Antalis jest wiodącym dystrybutorem B2B produktów i usług w zakresie artykułów papierniczych i opakowań przemysłowych, a także numerem dwa w dystrybucji mediów wizualnych z globalną sprzedażą 2,1 miliarda euro w 2019 roku.
Firma Antalis z siedzibą w Paryżu (Francja) działa w 31 krajach, obsługując ponad 110 000 klientów, zatrudniając 4 000 pracowników i oferując rozwiązania e-commerce.
Nasze 103 centra dystrybucyjne, działające w ramach najwyższych standardów odpowiedzialności ekologicznej, zapewniają światowej klasy obsługę z ponad 11 000 dostawami dziennie.
Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nas na www.antalis.com i śledź nas na LinkedIN, Instagramie, Facebooku lub YouTube, aby otrzymywać najnowsze wiadomości!
 

Źródło: PlasticsEurope, WWF