DZIAŁAJMY WSPÓLNIE
NA RZECZ BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU
W VISUAL COMMUNICATION

Środowisko naturalne woła o pomoc. Wiemy o tym my, wiedzą o tym Państwo jako nasi klienci, wiedzą też Państwa klienci. Dlatego jako społeczność tej branży Państwo i my mamy do odegrania niezwykle ważną rolę, by profil branży Sign & Display stał się jeszcze bliższy zasadom zrównoważonego rozwoju.
 

Green Star System

ABY WPROWADZIĆ REALNE ZMIANY, MUSIMY POŁĄCZYĆ SIŁY ZE WSZYSTKIMI ZAINTERESOWANYMI.

Nadszedł czas, aby przyspieszyć przejście na przyjazne dla środowiska materiały wizualne. To o wiele więcej niż wizja – to nasz obowiązek. Nie tylko przysłuży się to planecie, lecz jest też rozsądne z biznesowego punktu widzenia. Konsumenci domagają się odpowiedzialnych praktyk. Firmy, które wdrożą je dziś, jutro będą lepiej przygotowane na przyszłość.

 

DOBRA WIADOMOŚĆ: ODPOWIEDZIALNOŚĆ JEST ŁATWIEJSZA NIŻ SIĘ WYDAJE.

Aby doprowadzić do znaczących zmian w komunikacji wizualnej, stworzyliśmy ramy, które łączą odpowiedzialne zaopatrzenie i przyjazne środowisku produkty z obiektywnym systemem oceny i wsparciem wyspecjalizowanego zespołu. Zapewniamy wszystkim naszym klientom bezproblemo­we przejście do zrównoważonego rozwoju.
 

raindrop.jpg

ROZWÓJ ODPOWIEDZIALNYCH ZAKUPÓW

Początek już za nami. Od 2013 roku prowadzimy prace nad odpowiedzialnym kompleksowym zarządzaniem łańcuchem dostaw. Prace są zaawansowane – na przykład utworzyliśmy ANTRAK, internetową platformę umożliwiającą nam gromadzenie, centralizację i analizę informacji dostawców dotyczących regulacji, identyfikowalności produktu i działań na rzecz CSR.

STWORZENIE OBIEKTYWNEGO SYSTEMU OCENY

Chcemy iść dalej. Podejmowanie odpowiedzialnych działań jest niezbędne, ale liczy się również zdolność do ich zademonstrowania. Za pomocą popularnego i sprawdzonego systemu Green Star System™ śledzimy kluczowe czynniki, w tym zużycie surowców i zdolność recyklingową po zakończeniu użytkowania. Każdy produkt otrzymuje od jednej do pięciu gwiazdek. Rozszerzyliśmy ten system oceny o produkty do komunikacji wizualnej. Celem jest przejście na wyższy poziom w naszej misji na rzecz zrównoważonych rozwiązań i dostarczenie danych, które mogą zostać udostępnione klientom. Dążymy do tego, aby do 2030 roku ocena 75 proc. sprzedawanych przez nas produktów wynosiła nie mniej niż trzy gwiazdki.

 

beige.jpg

 

water.jpg

DOSTARCZENIE ODPOWIEDNICH PRODUKTÓW

Czasami plastik naprawdę jest „fantastic”. Ba, bywa wręcz przyjazny dla środowiska (na przykład odbijające ciepło powłoki okienne lub dekoracyjne okładziny pozwalające uniknąć nieekonomicz­nych remontów budynków). W szerokim kontekście obecna jest jednak pilna potrzeba szybkiego odejścia od surowców kopalnych na rzecz rozwiązań na bazie włókien, pochodzących z odzysku i nadających się do powtórnego przetworzenia.

Proponujemy przyjazne dla środowiska alternatywy dla większości materiałów do komunikacji wizualnej w zastosowaniach zewnętrznych i wewnętrznych, charakteryzujące się równie wysokimi parametrami. Wszystkich pozytywnie zaskakuje jakość przyjaznych dla środowiska rozwiązań, w które zainwestowaliśmy.
 

UŁATWIANIE WASZEJ TRANSFORMACJI

Chcieliby Państwo prowadzić bardziej odpowiedzialną działalność, ale mają Państwo uzasadnione obawy dotyczące budżetu, procesów i oczekiwań jakościowych? Wiemy, że spraw do przemyślenia jest wiele i taka transformacja może się okazać skomplikowana.
Nasi specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju są gotowi usiąść z Państwem, wysłuchać Waszych opinii, zrozumieć Wasze potrzeby, przeanalizować nowe alternatywy i pomóc w proekologicznej transformacji, która jest prosta, skuteczna i opłacalna w kontekście Państwa sukcesu w dłuższej perspektywie.
 

 

leaf.jpg

 

dandelion.jpg

CZY MOŻEMY NA PAŃSTWA LICZYĆ?

To zadanie przerasta nasze możliwości. Nie możemy sprostać mu sami i nie zrealizujemy wszystkiego za jednym zamachem. Łączy nas wspólny cel, aby zbudować świat, w którym przyjazna dla środowiska komunikacja wizualna stanie się złotym standardem.
Czeka nas wiele pracy. Jako liderzy rynku położyliśmy podwaliny pod dalsze działania. Teraz liczymy na Państwa pomoc, aby doprowadzić do rzeczywistych zmian. Wspólnie uczyńmy krok naprzód!
 

Nasi specjaliści ds. zrównoważonego rozwoju są gotowi usiąść z Państwem, wysłuchać Waszych opinii, zrozumieć Wasze potrzeby, przeanalizować nowe alternatywy i pomóc w proekologicznej transformacji, która jest prosta, skuteczna i opłacalna w kontekście Państwa sukcesu w dłuższej perspektywie.
 

gss-low.jpg
System Visual Green Star

Green Star System ™ firmy Antalis Visual Communication oferuje przyjazne dla środowiska alternatywy. Wybór, który nie dość, że wywoła wizualne emocje, to jednocześnie jest ekologiczny.
 

Zrównoważone alternatywy
Zrównoważone alternatywy

Szukasz ekologicznych alternatyw dla swoich aplikacji? Dowiedz się o naszej bogatej ofercie ekologicznych produktów i wspólnie działajmy na rzecz bardziej zrównoważonej komunikacji wizualnej.
 

gss-low3.jpg

Antrak®, zrównoważony łańcuch dostaw Antalis.
Dowiedz się, jak Antalis zwiększa identyfikowalność i odpowiedzialność łańcucha dostaw.