Aktualności

Antalis podpisał wiążącą ofertę przejęcia Grupy Integart, co pozwoli firmie rozszerzyć swoją obecność na szybko rozwijającym się rynku komunikacji wizualnej.

21 kwi 2023 —
Drukuj

antalis-logo.jpg

Realizacja kontraktu uzależniona jest od spełnienia kilku zwyczajowych warunków, w tym m.in. od uzyskania zgody polskiego organu ochrony konkurencji (UOKiK)

Ze skonsolidowanymi obrotami na poziomie 42 milionów euro i ponad 200 pracownikami w 2022 roku, Grupa Integart jest wiodącym znaczącym dystrybutorem produktów i rozwiązań dla komunikacji wizualnej z siedzibą w Polsce i z biurami w Czechach i na Słowacji.

Założona w 1994 roku Grupa Integart oferuje szeroką gamę materiałów do druku wielkoformatowego, tekstyliów, rozwiązań do wyposażenia wnętrz, technicznych rozwiązań dla różnych branż oraz materiałów dla branży budowlanej.

Przejęcie Integart, z jej wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży maszyn do druku wielkoformatowego oraz portfelem produktów, umożliwi Antalis dywersyfikację swojej dotychczasowej oferty.

Komentując tę transakcję, Hervé Poncin, dyrektor generalny Grupy Antalis, powiedział: „Przejęcie Grupy Integart wzmocni naszą pozycję rynkową w Europie Wschodniej i usprawni realizację naszego planu rozwoju na rynku komunikacji wizualnej”.

„Od momentu powstania nasza firma wyrosła na wysoce wyspecjalizowanego i renomowanego dostawcę rozwiązań i usług komunikacji wizualnej dla branży reklamowej. Dołączenie do grupy Antalis uczyni nas silniejszym graczem na rynku i umożliwi ekspansję międzynarodową” – dodał Sławomir Kot-Zaniewski, Prezes Grupy Integart.

 

O FIRMIE ANTALIS

Antalis jest częścią grupy Kokusai Pulp&Paper (KPP), światowego lidera dystrybucji papierów, opakowań i komunikacji wizualnej z siedzibą w Japonii i notowanej na giełdzie w Tokio (ISIN JP3293350009) z obrotem 659,1 miliardów JPY (ok. 4,3 miliardów euro) w 2023 r. Antalis jest wiodącym dystrybutorem B2B produktów i usług w zakresie papieru i opakowań przemysłowych oraz numerem dwa w dystrybucji nośników komunikacji wizualnej w Europie i Ameryce Łacińskiej. Z siedzibą główną w Paryżu Antalis działa w 29 krajach, obsługując ponad 90 000 klientów z zespołem 3800 pracowników oferujących przełomowe rozwiązania e-commerce. Nasze 60 centrów dystrybucyjnych świadczy odpowiedzialne ekologicznie usługi na światowym poziomie.

 

W CELU UZYSKANIA DALSZYCH INFORMACJI PROSIMY O KONTAKT

Arkadiusz Chłopik
CSEE Marketing Director

arkadiusz.chlopik@antalis.com
+48602427931